Dečiji atletski miting na Noćnom maratonu

Dogovor sa trenerom

Dogovor sa trenerom

U okviru 5. Noćnog maratona, 28. juna 2014. u 6 sati uveče, prvi put je organizovano i takmičenje za najmlađe, dečiji atletski miting sa kategorijama za predškolce i niže razrede osnovne škole. Neki stariji članovi naše školice, koji ulaze u kategoriju starijih pionira (od 5. do 8. razreda), učestvovali su u Minimaratonu – trci na 6km bez starosnog ograničenja, rame uz rame sa najboljim spotistima Srbije kao što je Ognjen Stojanović.

Učesnici ovog mitinga, pored organizatora, Školice atletike ARK FRUŠKA GORA (trener Milana Gavrilov), bili su i Školica atletike AK BORAC (trener Danijela Špirić) iz Novog Sada, i školica vrtića SKOČKO HOP (trener Nemanja Nikolić), takođe iz Novog Sada.

Na mitingu, deca su imala priliku da se takmiče u četiri discipline – sprint na 60 metara i bacanje vorteksa za kategoriju vrtić, i trka na 200 metara i skok u dalj za kategoriju od 1. do 4. razreda osnovne škole.

Na takmičenju smo imali profesionalnu sudijsku ekipu: Anton Gluhak, Katica Gluhak, Trikić Nedeljka, Cujo Žarko, Nemanja Vlaškalić, Petar Blažić i Nemanja Nikolić. Zahvaljujemo se svim sudijama na doprinosu u kvalitetnom održavanju ovog događaja.

Klub ARK FRUŠKA GORA obezbedio je medalje za sve učesnike, a Dejan Nikolić iz organizatorske ekipe Noćnog maratona pripremio je pobedničke diplome za prva tri mesta u svim kategorijama.

Školica ARK FRUŠKA GORA se takođe zahvaljuje štampariji SKAUT FRULJA koja se pobrinula da sva naša deca imaju timske majice za dan takmičenja.

A sada sledi ono što sve najviše interesuje, a to su rang liste.

Sudije sumiraju rezultate

Sudije sumiraju rezultate

Konačna rang lista Dečijeg atletskog mitinga sa 5. Noćnog maratona

Klubovi učesnici: AK BORAC (AKB), ARK FRUŠKA GORA (AFG), Vrtić SKOČKO HOP (VSH)

Dečaci, vorteks (tri bacanja, prikazan samo rezultat najuspešnijeg):
--------------------------------------------------------------------
 1. Marko Pantelić   (07) AFG 12.30
 2. Alexander Tuncel (08) AFG 11.80
 3. Sava Starović    (09) AFG  8.10
 4. Ilja Džigurski   (08) AFG  7.80
 5. Danilo Milošević (09) AKB  7.37
 6. Marko Jenjić     (09) AKB  6.76
 7. Luka Muksinović  (08) AFG  6.40 
 8. Miloš Jenjić     (09) AKB  6.20
 9. Andrej Ljepić    (09) AKB  5.18
10. Andrej Popović   (09) AFG  3.14

Devojčice, vorteks:
-----------------------------------
1. Adriana Jurešić   (07) AKB  9.04
2. Anja Živanov      (07) AKB  8.65
3. Sara Bajsev       (09) AFG  4.45
4. Jasna Starović    (08) AFG  4.04 
5. Ana Kuzmanović    (08) AKB  3.40

Skok u dalj (tri skoka, prikazan samo najbolji)
Dečaci:
-----------------------------------------------
1. Vanja Veličković  (05) AFG  2.88
2. Vanja Gerginov    (07) AKB  2.47
3. Miloš Benko       (06) AKB  2.34
4. Aleksa Džigurski  (05) AFG  2.22

Devojčice:
--------------------------------------
1. Jovana Mirković   (03) AKB  2.91
2. Nina Ranččić      (04) AKB  2.69
3. Jelena Arsenić    (04) AKB  2.10

200m dečaci:
----------------------
1. Vanja Veličkov    (05) AFG  30.00
2. Miloš Benko       (06) AKB  42.10
3. Aleksa Džigurski  (05) AFG  42.40

200m devojčice:
--------------------------
1. Jovana Mirković   (03) AKB  35.32
2. Nina Rančić       (04) AKB  38.06
3. Jelena Arsenić    (04) AKB  45.20

60m dečaci:
--------------------------------------
 1. Vanja Gerginov   (07) AKB  11.61
 2. Alexander Tuncel (08) AFG  11.91
 3. Marko Pantelić   (08) AFG  12.29
 4. Luka Muksinović  (08) AFG  12.91
 5. Sava Starović    (08) AFG  13.40
 6. Marko Jenjić     (09) AKB  13.67
 7. Nikola Mandić    (08) VSH  13.99
 8. Miloš Jenjić     (09) AKB  14.04
 9. Danilo Milošević (09) AKB  14.11
10. Andrej Ljepić    (09) AKB  15.61
11. Andrej Popović   (09) AFG  15.67
12. Ilja Džigurski   (08) AFG  16.41

60m devojčice:
---------------------------------------------
1. Adrijana Jurešić  (08) AKB  11.11
2. Anja Živanov      (07) AKB  11.44
3. Ana Kuzmanović    (08) AKB  16.10
4. Sara Bajsev       (08) AFG  16.52

U kategoriji starijih pionira (od 5. do 8. razreda), Školica ARK FRUŠKA GORA imala je svoje predstavnike u Minimaratonu 6km, i oni su u konkurenciji od ukupno 70 prijavljenih takmičara u opštoj kategoriji osvojili sledeće pozicije i vremena:

37. Igor Dević         (02) 31:38
44. Aleksandar Bogovac (00) 33:10
51. Dejan Bogovac      (02) 34:44

 

Detalj sa proglašenja pobednika

Detalj sa proglašenja pobednika

Nadamo se da će naš sledeći miting imati još više učesnika i iz drugih školica atletike.