Cela ekipa Školice koja se takmičila na Mitingu, sa osvajačem medalje i trenerom

/izveštaj pripremila Milana Gavrilov, trener Školice atletike FRUŠKA GORA/

Na novogodišnjem mitingu koji je održan 28. decembra klub je predstavljalo osmoro dece od kojih se 7 takmičilo, a jedan je bio vatreni navijač. 🙂 Deca su bila izuzetno disciplinovana, slušala su sve moje savete, bili su jako raspoloženi iako ih je pozitivna trema pomalo obuzela. Ono što su deca sama zapazila to je da smo jedino mi kao klub i još poneki bili u oznakama kluba, pa su me čak i pitali kako će drugu decu prepoznati njihovi treneri, meni je to bilo vrlo simpatično i slatko smo se nasmejali.

Još nesto što me je posebno iznenadilo, to je da su međusobno navijali jedni za druge. Već u prvoj trci je osvojena naša prva medelja za klub, srebrna je ali sija kao zlatna, osvojio ju je Alexander Tuncel, naš najmlađi takmičar, svi su bili jako uzbuđeni, naravno i ja jer je i ovo moja prva medalja kao trener. Ostali naši takmičari su se takođe pokazali jako dobri iako nisu uzeli medalje, Petar Pešić je osvojio 5. mesto sa rezultatom 14.96, bio je u istoj trci sa Alexom (13,18). U kategoriji 2007. god. Marko Pantelić je osvojio 9. mesto 12.32, Vladimir Karabaš 10. mesto 13.88. U kategoriji 2005. god. Nemanja Mladenović je takođe bio 9. 12.35. Devojčice su bile malo brže, pa su u kategoriji 2006. god. Katarina Živković sa rezultatom 11,93 osvojila 4. mesto, a Ksenija Jurišić 5. mesto 13.50. Nakon završene  naše poslednje trke našli smo se sa roditeljima, gde smo podelili utiske da su deca bila izuzetno dobra i da sam jako ponosna na njih. Kada sam saopštila da je osvojena prva medalja za školicu otkad postojimo usledio je veliki aplauz i čestitanje, naravno nakon toga smo se zajedno slikali i dogovorili za naš sledeći prvi trening u 2014. godini.